Tři v jednom

V jednom dni, na jednom kontrolním stanovišti, jeden kontrolor, tři zjištěné manipulace s tachografem. Tak je možné stručně shrnout pracovní aktivitu jednoho našeho kolegy.

Nutno ale dodat, že nešlo úplně o namátkové kontroly. Naopak. Už z minulých kontrol věděl, že někteří dopravci vybavili speciálními zařízeními všechna svá vozidla. Pak už stačilo být ve správný čas na správném místě, provést příslušná měření a testy, a nakonec zařízení z vozidel demontovat.

Tento neslavný rekord ukazuje, že i přes vysoké pokuty, které bývají za takto závažné přestupky uloženy, mají někteří dopravci stále vysokou motivaci v závažném porušování předpisů pokračovat.

Cílené silniční kontroly by měly být prioritou. Kontrolováni by měli být ti, kteří opakovaně nebo soustavně porušují pravidla, a naopak poctivý a zodpovědný řidič by neměl být prováděním kontroly zbytečně zdržován. To by se mělo změnit zejména nástupem kontrolních zařízení, na bázi vyhrazené komunikace krátkého dosahu DSRC, která v ČR zatím jen netrpělivě očekáváme.

Kategorie zpráv a informací

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Tři v jednom

V jednom dni, na jednom kontrolním stanovišti, jeden kontrolor, tři zjištěné manipulace s…

Státní odborný dozor kontroluje také neporušenost tachografů

Tachograf ve vozidle je dlouhodobě považován za klíčový prvek k zajištění věrohodných záznamů dob…

Společná kontrola vysílání pracovníků

Na základě zavedené spolupráce se zahraničními kontrolními orgány proběhly poblíž hraničních…

Nové plomby tachografu

Naši kontroloři, kteří jsou pověřeni výkonem státního odborného dozoru v silniční dopravě, mohou…