ÚVOD
Články a zprávy
Zprávy
Aktuality
Nežij vteřinou 2014

Nežij vteřinou 2014

V sobotu 7. června se v areálu Sloupsko-šošůvských jeskyní na Blanensku konalo sekání motorkářů, které připravili policisté z Územního odboru Policie České republiky Blansko-Vyškov. Centrum služeb pro silniční dopravu bylo partnerem této akce, pracovník z oddělení vzdělávání Pardubice, pan Ladislav Malý, seznamoval návštěvníky s problematikou nepovolených doplňků a úprav na motocyklech. 

Současně nabízel publikaci Prokazování technické způsobilosti při silniční kontrole policií ČR a neschválené změny motocyklů.Naše expozice se nacházela ve stánku BESIP, kde jsme s krajským koordinátorem BESIP pro Jihomoravský kraj, Ing. Pavlem Čížkem, zaznamenali velký zájem o simulaci opilosti za pomoci speciálních tzv. „Alko brýlí“. Možnost vyzkoušení „Alko brýlí“ zaujala mnoho návštěvníků a u našeho stánku se tak tvořily zástupy.

Na tuto akci přijelo 1040 motocyklů, další lidé se pak přijeli podívat i autem či na kole. Účastníci byli seznamováni nejen s nebezpečím dopravních nehod a jejich následků, ale i se zásadami první pomoci. Důraz byl kladen především na prevenci nehod, která spočívá zejména v dodržování pravidel silničního provozu, předvídavosti, toleranci a ohledech k ostatním účastníkům provozu na pozemních komunikacích.


V programu akce byla kromě jiného i simulovaná nehoda motocyklu a osobního auta za účasti hasičů, zdravotníků a policistů, dynamická ukázka jízdy zručnosti Policie ČR a Vojenské policie, možnost vyzkoušet si vlastní reakci při brzdění, nebo prezentace bezpečnostních a ochranných prvků včetně přileb a oblečení.


Převzato z http://www.novinyuspech.cz/nezij-vterinou-2014/

O tom, že jízda na motocyklu není vůbec o rychlosti, ale především o zručnosti a schopnosti ovládat motorku, se přesvědčili lidé v dynamických ukázkách Policie ČR a Vojenské policie. Když si pak někteří z motorkářů mohli stejnou trasu vyzkoušet na svém motocyklu, zjistili, že to opravdu není tak jednoduché, jak to vypadá. Na řadu ale přišly i závodní stroje, které představili čeští závodníci Karel Abraham a Karel Hanyka z brněnského Automotodromu. A kdo vystihl chvilku, odnesl si domů od nich také podepsaný plakát.


Již sedmému ročníku tohoto setkání věnovalo pozornost i další internetové zpravodajství.

Například http://www.motorkari.cz/motoakce/clanky/nezij-vterinou-2014-28567.html uvádí vyjádření účastníků akce včetně ilustračního fota:

„Parádní akce! Hodně motorek, nádherné počasí a hlavně skvělý program. Už se těším na další ročník. Pro mě naprostý relax... Jinak zabodovaly brýle na simulaci opilosti,“ nebo „Perfektní akce, po loňsku byla laťka hodně vysoko, ale po dnešku je mega vysoká. Paráda, těším se na další ročník!“Blanenský deník na stránkách http://blanensky.denik.cz/zpravy_region/na-nezij-vterinou-se-sjelo-vic-nez-tisic-motorkaru-20140608.html kromě krátké zprávy uvádí zajímavé fotografie z akce:


Z webových stránek http://www.policie.cz/clanek/nezij-vterinou-2014.aspx je převzata statistika dopravních nehod motocyklistů na Blanensku, která dokládá pozitivní trend:


Centrum služeb pro silniční dopravu pokládá svoji partnerskou účast na podobných akcích za velmi užitečnou. Odborní pracovníci mohou veřejnosti předávat své znalosti a zkušenosti a zároveň získávají zpětnou vazbu, tolik potřebnou pro další rozvoj prevence dopravní nehodovosti. 

Kategorie zpráv a informací

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Pravidelné společné kontrolní akce s BALM

Centrum služeb pro silniční dopravu a německý Bundesamt für Logistik un Mobilität prohlubují…

CSPSD se transformuje na INSID

Ve středu 29. května uspořádalo Ministerstvo dopravy setkání s novináři, na kterém ministr dopravy…

Autobusem na letní dovolenou

Těsně před začátkem turistické sezóny se mění některé podmínky pro řidiče v příležitostné osobní…

Manipulací neubývá

Bezpečnost tachografů se za dobu jejich používání výrazně posunula. Na druhou stranu se ale…