ÚVOD
Články a zprávy
Zprávy
Aktuality
Spolupráce s Národním inspektorátem SR se úspěšně rozvíjí

Spolupráce s Národním inspektorátem SR se úspěšně rozvíjí

Po nedávné návštěvě slovenských inspektorů na Multilaterální kontrolní akci „Pernštejn 2014“ se v rámci reciprocity ve dnech 28. – 30. 5. 2014 zúčastnili mezinárodní kontroly pořádané Národním inspektorátem práce Slovenské republiky pracovníci Úseku kontrolní činnosti Centra služeb pro silniční dopravu.

Odborné setkání bylo zaměřeno na kontrolu dodržování sociálních předpisů a odhalování manipulací záznamových zařízení.

Pracovníci CSPSD ocenili především organizačně velice dobře připravený program třídenního pracovního setkání a zajištění široké účasti inspektorů z Maďarska (Nemzeti Közlekedési Hatóság) a Polska (Inspekcja transportu drogowego).

Odborný program byl rozdělen na teoretickou část, kde byly rozebírány konkrétní případy odhalených manipulací z poslední doby. Zde je třeba vyzvednout aktivity maďarských specialistů, kteří jsou v tomto oboru opravdovou špičkou.

Praktická část se odbývala na třech kontrolních pracovištích dálniční a silniční sítě Žilinského kraje. Během silničních kontrol bylo zkontrolováno celkem 34 řidičů, u kterých bylo zjištěno 26 porušení méně závažného charakteru.

Setkání přispělo k oboustrannému prohlubování odborných znalostí, zdokonalování pracovních dovedností, výměně zkušeností a poznatků kontrolních pracovníků a bylo rovněž místem k utváření podoby jednotných postupů při provádění silničních kontrol v rámci EU.

Podobné setkání v duchu naplnění článku 5 o koordinovaných kontrolách Směrnice 2006/22/ES o minimálních podmínkách pro provedení nařízení Rady (EHS) č. 3820/85 a (EHS) č. 3821/85 o předpisech v sociální oblasti týkajících se činností v silniční dopravě a o zrušení směrnice Rady bude uskutečněno na podzim v Plzeňském kraji za účasti polských a německých kolegů.

Kategorie zpráv a informací

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

V létě nejen na dovolenou, ale i za vzděláním v oblasti ADR

Po dvouletém přerušení prezenčních vzdělávacích aktivit, které bylo způsobeno koronavirovou…

Autobusem bezpečně?

Bohužel ne vždy! Zejména v mezinárodní linkové dopravě je to v poslední době problém.Někteří naši…

Podvody stále v oblibě

Od února do května tohoto roku jsme při silničních kontrolách odhalili tolik nelegálně upravených…

Karty tachografu pro účely školení

Ministerstvo dopravy, Státní tiskárna cenin a Centrum služeb pro silniční dopravu mají nově…