ÚVOD
Články a zprávy
Zprávy
Aktuality
Spolupráce s Národním inspektorátem SR se úspěšně rozvíjí

Spolupráce s Národním inspektorátem SR se úspěšně rozvíjí

Po nedávné návštěvě slovenských inspektorů na Multilaterální kontrolní akci „Pernštejn 2014“ se v rámci reciprocity ve dnech 28. – 30. 5. 2014 zúčastnili mezinárodní kontroly pořádané Národním inspektorátem práce Slovenské republiky pracovníci Úseku kontrolní činnosti Centra služeb pro silniční dopravu.

Odborné setkání bylo zaměřeno na kontrolu dodržování sociálních předpisů a odhalování manipulací záznamových zařízení.

Pracovníci CSPSD ocenili především organizačně velice dobře připravený program třídenního pracovního setkání a zajištění široké účasti inspektorů z Maďarska (Nemzeti Közlekedési Hatóság) a Polska (Inspekcja transportu drogowego).

Odborný program byl rozdělen na teoretickou část, kde byly rozebírány konkrétní případy odhalených manipulací z poslední doby. Zde je třeba vyzvednout aktivity maďarských specialistů, kteří jsou v tomto oboru opravdovou špičkou.

Praktická část se odbývala na třech kontrolních pracovištích dálniční a silniční sítě Žilinského kraje. Během silničních kontrol bylo zkontrolováno celkem 34 řidičů, u kterých bylo zjištěno 26 porušení méně závažného charakteru.

Setkání přispělo k oboustrannému prohlubování odborných znalostí, zdokonalování pracovních dovedností, výměně zkušeností a poznatků kontrolních pracovníků a bylo rovněž místem k utváření podoby jednotných postupů při provádění silničních kontrol v rámci EU.

Podobné setkání v duchu naplnění článku 5 o koordinovaných kontrolách Směrnice 2006/22/ES o minimálních podmínkách pro provedení nařízení Rady (EHS) č. 3820/85 a (EHS) č. 3821/85 o předpisech v sociální oblasti týkajících se činností v silniční dopravě a o zrušení směrnice Rady bude uskutečněno na podzim v Plzeňském kraji za účasti polských a německých kolegů.

Kategorie zpráv a informací

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Není čas ztrácet čas

Evropská komise ve své zprávě ze dne 4. 3. 2024 uvádí, že podle odhadů bude nutné do konce roku…

Odborné školení ve Varšavě

Evropský orgán pro pracovní záležitosti (ELA) uspořádal spolu s CORTE dvoudenní odborný seminář pro…

Překračování hranic má svá pravidla, i když vlastně…

Není to tak dávno, co bylo z důvodu potřeby prosazování změn, které přinesl Balíček mobility I,…

Setkání s ministrem dopravy

Do programu letošního výročního setkání mobilních expertních jednotek CSPSD byla zařazena také část…