ÚVOD
Články a zprávy
Zprávy
Aktuality
Krajští koordinátoři BESIP pamatují i na starší spoluobčany

Krajští koordinátoři BESIP pamatují i na starší spoluobčany

V úterý 16. září se ve Vlašimi konala akce v rámci projektu „Podpora procesu komunitního plánování na okrese Benešov“. Pozváni byli dříve narození občané a součástí programu byl i tematický blok Senioři v dopravě.

Přednášku o prevenci bezpečnosti v silničním provozu si připravil a přednesl krajský koordinátor BESIP Centra služeb pro silniční dopravu, pan Ing. Miroslav Polách. Slovem i obrazem se věnoval problematice chodců, cyklistů, lékařských prohlídek a dalším otázkám silničního provozu.

Zajímalo nás, jestli se starší lidé cítí na ulicích a silnicích bezpečně. Kdo by očekával odpověď jako „Je to hrozné, dříve bylo všechno lepší“, velice by se mýlil. Přítomní senioři hodnotili situaci naprosto racionálně a věcně. Největším nebezpečím jsou podle jejich názoru řidiči, kteří řídí pod vlivem alkoholu nebo drog, překračují povolenou rychlost, chovají se agresivně vůči jiným řidičům a ostatním účastníkům provozu a porušují i další pravidla. Skutečnosti, které jsou negativně vnímány celou společností.

Vystoupení krajského koordinátora BESIP bylo na velmi dobré odborné úrovni, posluchači získali nové poznatky a osvěžili si dřívější znalosti.

Nezanedbatelné je však i to, že lektor dokázal vytvořit přátelskou a pozitivní atmosféru, ve které se starší lidé neostýchali položit otázky a diskutovat o problémech, které je v této souvislosti zajímají. 


.

Kategorie zpráv a informací

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Na co dohlížíme, když cestujete...

Málokdy se ve svém životě dostáváme tak blízko nebezpečí, jako v případě cestování po silnicích.…

Pravidelné společné kontrolní akce s BALM

Centrum služeb pro silniční dopravu a německý Bundesamt für Logistik un Mobilität prohlubují…

CSPSD se transformuje na INSID

Ve středu 29. května uspořádalo Ministerstvo dopravy setkání s novináři, na kterém ministr dopravy…

Autobusem na letní dovolenou

Těsně před začátkem turistické sezóny se mění některé podmínky pro řidiče v příležitostné osobní…