ÚVOD
Články a zprávy
Zprávy
Aktuality
Krajští koordinátoři BESIP pamatují i na starší spoluobčany

Krajští koordinátoři BESIP pamatují i na starší spoluobčany

V úterý 16. září se ve Vlašimi konala akce v rámci projektu „Podpora procesu komunitního plánování na okrese Benešov“. Pozváni byli dříve narození občané a součástí programu byl i tematický blok Senioři v dopravě.

Přednášku o prevenci bezpečnosti v silničním provozu si připravil a přednesl krajský koordinátor BESIP Centra služeb pro silniční dopravu, pan Ing. Miroslav Polách. Slovem i obrazem se věnoval problematice chodců, cyklistů, lékařských prohlídek a dalším otázkám silničního provozu.

Zajímalo nás, jestli se starší lidé cítí na ulicích a silnicích bezpečně. Kdo by očekával odpověď jako „Je to hrozné, dříve bylo všechno lepší“, velice by se mýlil. Přítomní senioři hodnotili situaci naprosto racionálně a věcně. Největším nebezpečím jsou podle jejich názoru řidiči, kteří řídí pod vlivem alkoholu nebo drog, překračují povolenou rychlost, chovají se agresivně vůči jiným řidičům a ostatním účastníkům provozu a porušují i další pravidla. Skutečnosti, které jsou negativně vnímány celou společností.

Vystoupení krajského koordinátora BESIP bylo na velmi dobré odborné úrovni, posluchači získali nové poznatky a osvěžili si dřívější znalosti.

Nezanedbatelné je však i to, že lektor dokázal vytvořit přátelskou a pozitivní atmosféru, ve které se starší lidé neostýchali položit otázky a diskutovat o problémech, které je v této souvislosti zajímají. 


.

Kategorie zpráv a informací

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Kontroly tachografů pokračují

Hned druhý týden roku 2021 ukázal, že ani letos to nebude jednoduché. Naše expertní jednotka z…

Aktivity BESIP podporované Zlínským krajem

I přes různé komplikace v podobě pandemie Covid-19 v roce 2020 Centrum služeb pro silniční dopravu…

ADR 2021

Dohoda ADR je v pravidelných dvouletých intervalech aktualizována. V platnost vstupuje vždy k 1.…

Simultánní kontrolní akce v oblasti ADR (SEA)

Současná krize spojená s COVID-19 si vyžádala zrušení organizace tzv. akcí ACE (mezinárodní…