ÚVOD
Články a zprávy
Zprávy
Aktuality
Ukázka vojenské techniky v Jindřichově Hradci

Ukázka vojenské techniky v Jindřichově Hradci

Centrum služeb pro silniční dopravu dlouhodobě spolupracuje s Vojenskou policií při různých dopravně bezpečnostních akcích. Součástí předpokládaného rozšíření spolupráce v oblasti vzdělávání byla ukázka vojenské techniky a výcviku právě pro pracovníky oddělení vzdělávání CSPSD. Zprávu o průběhu poslal vedoucí tohoto oddělení, pan Petr Malinský, DiS.:

V pátek 17. července 2015 se pracovníci Centra služeb pro silniční dopravu společně se zkušebními komisaři z Pardubic, Jindřichova Hradce a Moravské Třebové zúčastnili ve vojenském prostoru v Jindřichově Hradci ukázky vojenské techniky, používané pro jízdu přes různé umělé i přírodní překážky v terénu (okopy průjezdné popředu i pozadu, boční náklony, betonové překážky, prudké stoupání i klesání a jiné nerovnosti).

Všichni přítomní měli možnost porovnávat výcvikové metody, vyměnit si zkušenosti s výukovými a instruktážními pokyny. Bonusem byla prohlídka vozidla Pandur, se kterým účastníci tohoto workshopu také absolvovali po místní trati okružní jízdu.

Velké poděkování za ukázky techniky a praktické provedení jízd patří instruktorům vojenské policie Vojenského velitelství Tábor, kteří jako lektoři výcviku a vojenští zkušební komisaři s velkou dávkou trpělivosti se zúčastněnými absolvovali trať a předávali jim poznatky ze své praxe. 

Kategorie zpráv a informací

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Evropská komise zavádí nové tachografy

Pro nově registrovaná vozidla, určená pro silniční dopravu osob nebo nákladu, je od 21. 8. 2023…

Nové karty do tachografu

Státní tiskárna cenin, jako dodavatel karet tachografu pro ČR, získala schválení pro nový typ karet…

ADR Expert Class Valenciennes

Ve dnech 3. – 7. července 2023 se ve francouzském městě Valenciennes konal mezinárodní výukový…

Na návštěvě u BALM

V rámci zavedené dlouhodobé spolupráce s německým Federálním úřadem pro mobilitu a logistiku BALM …