ÚVOD
Články a zprávy
Zprávy
Aktuality
Evropské finále dopravní soutěže (ETEC) 2015

Evropské finále dopravní soutěže (ETEC) 2015

Ve dnech 3.–5.9.2015 proběhlo ve Vídni Evropské finále dopravní soutěže mladých cyklistů „ European Traffic Education Contest“. Tato soutěž se koná pod hlavičkou FIA a jednotlivá družstva startují za národní automotokluby, které jsou členy FIA. Českou republiku reprezentovalo družstvo z Plzeňského kraje, ze základní školy Černošín, které si tuto účast zajistilo vítězstvím na celostátním finále DSMC v červnu v Kadani a v Chomutově. Zprávu o průběhu soutěže poslal koordinátor BESIP pro Českou republiku, pan Milan Vaníček:

Zahájení soutěže ve Vídni se zúčastnil i prezident FIA Jean Todt. V konkurenci 22 družstev z celé Evropy se družstvo z České republiky, startující pod hlavičkou ÚAMK, umístilo na 18. místě se ztrátou 80 bodů na vítězné družstvo z Ruské federace. Na druhém místě skončilo další družstvo z Ruské federace a stupně vítězů doplnilo družstvo z Litvy. Rozdíl mezi prvním a druhým družstvem činil pouhé 3 body, což svědčí o vyrovnanosti vítězných družstev.

Soutěž se skládala ze tří sekcí jízdy zručnosti, z pravidel silničního provozu, poskytování první pomoci, jízdě po tzv. labyrintu, což byla obdoba našeho dětského dopravního hřiště, a volné disciplíny, zdobení cyklistické přilby.

V roce 2016 se evropské finále bude konat v u nás v České republice v Ústí nad Labem a my se budeme snažit o co nejlepší umístění na domácí půdě.

Kategorie zpráv a informací

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Karty tachografu pro účely školení

Ministerstvo dopravy, Státní tiskárna cenin a Centrum služeb pro silniční dopravu mají nově…

Dokončení oprav budovy na dětském dopravním hřišti v Kroměříži

Za finančního přispění z dotačního programu Zlínského kraje na Výstavbu a obnovu dětských…

Uzavření STK Trutnov dne 10.3.2022

Centrum služeb pro silniční dopravu nerealizuje v STK, na adrese Mladobucká 483, Trutnov, pouze…

Jak správně přes hranice

Povinné záznamy v tachografu nebo na záznamových listech nejsou úplnou novinkou. Přesto nebude…