ÚVOD
Články a zprávy
Zprávy
Aktuality
Evropské finále dopravní soutěže (ETEC) 2015

Evropské finále dopravní soutěže (ETEC) 2015

Ve dnech 3.–5.9.2015 proběhlo ve Vídni Evropské finále dopravní soutěže mladých cyklistů „ European Traffic Education Contest“. Tato soutěž se koná pod hlavičkou FIA a jednotlivá družstva startují za národní automotokluby, které jsou členy FIA. Českou republiku reprezentovalo družstvo z Plzeňského kraje, ze základní školy Černošín, které si tuto účast zajistilo vítězstvím na celostátním finále DSMC v červnu v Kadani a v Chomutově. Zprávu o průběhu soutěže poslal koordinátor BESIP pro Českou republiku, pan Milan Vaníček:

Zahájení soutěže ve Vídni se zúčastnil i prezident FIA Jean Todt. V konkurenci 22 družstev z celé Evropy se družstvo z České republiky, startující pod hlavičkou ÚAMK, umístilo na 18. místě se ztrátou 80 bodů na vítězné družstvo z Ruské federace. Na druhém místě skončilo další družstvo z Ruské federace a stupně vítězů doplnilo družstvo z Litvy. Rozdíl mezi prvním a druhým družstvem činil pouhé 3 body, což svědčí o vyrovnanosti vítězných družstev.

Soutěž se skládala ze tří sekcí jízdy zručnosti, z pravidel silničního provozu, poskytování první pomoci, jízdě po tzv. labyrintu, což byla obdoba našeho dětského dopravního hřiště, a volné disciplíny, zdobení cyklistické přilby.

V roce 2016 se evropské finále bude konat v u nás v České republice v Ústí nad Labem a my se budeme snažit o co nejlepší umístění na domácí půdě.

Kategorie zpráv a informací

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Evropská komise zavádí nové tachografy

Pro nově registrovaná vozidla, určená pro silniční dopravu osob nebo nákladu, je od 21. 8. 2023…

Nové karty do tachografu

Státní tiskárna cenin, jako dodavatel karet tachografu pro ČR, získala schválení pro nový typ karet…

ADR Expert Class Valenciennes

Ve dnech 3. – 7. července 2023 se ve francouzském městě Valenciennes konal mezinárodní výukový…

Na návštěvě u BALM

V rámci zavedené dlouhodobé spolupráce s německým Federálním úřadem pro mobilitu a logistiku BALM …