ÚVOD
Články a zprávy
Zprávy
Aktuality
Evropské finále dopravní soutěže (ETEC) 2015

Evropské finále dopravní soutěže (ETEC) 2015

Ve dnech 3.–5.9.2015 proběhlo ve Vídni Evropské finále dopravní soutěže mladých cyklistů „ European Traffic Education Contest“. Tato soutěž se koná pod hlavičkou FIA a jednotlivá družstva startují za národní automotokluby, které jsou členy FIA. Českou republiku reprezentovalo družstvo z Plzeňského kraje, ze základní školy Černošín, které si tuto účast zajistilo vítězstvím na celostátním finále DSMC v červnu v Kadani a v Chomutově. Zprávu o průběhu soutěže poslal koordinátor BESIP pro Českou republiku, pan Milan Vaníček:

Zahájení soutěže ve Vídni se zúčastnil i prezident FIA Jean Todt. V konkurenci 22 družstev z celé Evropy se družstvo z České republiky, startující pod hlavičkou ÚAMK, umístilo na 18. místě se ztrátou 80 bodů na vítězné družstvo z Ruské federace. Na druhém místě skončilo další družstvo z Ruské federace a stupně vítězů doplnilo družstvo z Litvy. Rozdíl mezi prvním a druhým družstvem činil pouhé 3 body, což svědčí o vyrovnanosti vítězných družstev.

Soutěž se skládala ze tří sekcí jízdy zručnosti, z pravidel silničního provozu, poskytování první pomoci, jízdě po tzv. labyrintu, což byla obdoba našeho dětského dopravního hřiště, a volné disciplíny, zdobení cyklistické přilby.

V roce 2016 se evropské finále bude konat v u nás v České republice v Ústí nad Labem a my se budeme snažit o co nejlepší umístění na domácí půdě.

Kategorie zpráv a informací

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Tři v jednom

V jednom dni, na jednom kontrolním stanovišti, jeden kontrolor, tři zjištěné manipulace s…

Státní odborný dozor kontroluje také neporušenost tachografů

Tachograf ve vozidle je dlouhodobě považován za klíčový prvek k zajištění věrohodných záznamů dob…

Společná kontrola vysílání pracovníků

Na základě zavedené spolupráce se zahraničními kontrolními orgány proběhly poblíž hraničních…

Nové plomby tachografu

Naši kontroloři, kteří jsou pověřeni výkonem státního odborného dozoru v silniční dopravě, mohou…