ÚVOD
Články a zprávy
Zprávy
Aktuality
Pro bezpečnější silnice

Pro bezpečnější silnice

Krajské ředitelství policie kraje Vysočina připravilo ve spolupráci s krajským koordinátorem BESIP pro motoristy ojedinělou preventivní dopravně bezpečnostní akci s názvem „Vysočinou na silnicích bezpečně“. Mediální tváří se v letošním roce stala rodačka z Vysočiny – trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková. Cílem akce je aktivně se podílet na zlepšení technického stavu vozidel před nadcházejícím zimním obdobím a přispět tím také ke snížení negativního vývoje dopravní nehodovosti.

Nad projektem převzal osobní záštitu hejtman kraje Vysočina MUDr. Jiří Běhounek.

Akce se konala v úterý 6. října 2015 na parkovišti u OD Tesco v Jihlavě.

Dopravně bezpečnostní akce měla pomoci řidičům osobních vozidel s přípravou na zimní období. Preventivní akce byla v letošním roce zaměřena především na řidiče seniory, ale zapojit se mohli také ostatní majitelé osobních vozidel z řad široké veřejnosti.


Technický stav svého vozidla si mohli zájemci nechat zdarma zkontrolovat odbornými pracovníky. Jednalo se zejména kontrolu stavu provozních náplní a autobaterie, kontrolu seřízení světlometů, kontrolu stavu tlumičů, pneumatik a kontrolu povinné výbavy vozidla. Majitelé vozidel se navíc dozvěděli více o souvislostech technického stavu vozidla a rizikem dopravní nehody.

V případě zjištěné závady navrhli odborní pracovníci specializovaných firem způsob odstranění nebo řešení daného problému.

Kromě technické kontroly probíhaly další tematické kontroly zaměřené na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Řidiči měli možnost porovnání tachometru svého vozidla s policejním radarem. Vyškolení specialisté krajského pracoviště BESIP vysvětlovali motoristům zásady bezpečného poutání a upevňování zádržných systémů.

Od policistů z oddělení tisku a prevence dostali účastníci preventivní akce reflexní vestu do vozidla a učebnici autoškoly, od BESIP reflexní doplňky.


zdroj:

krajský koordinátor BESIP Milan Stejskal

http://www.policie.cz/clanek/krajske-reditelstvi-policie-kvs-informace-vysocinou-na-silnicich-bezpecne.aspx

Kategorie zpráv a informací

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Autobusem na letní dovolenou

Těsně před začátkem turistické sezóny se mění některé podmínky pro řidiče v příležitostné osobní…

Manipulací neubývá

Bezpečnost tachografů se za dobu jejich používání výrazně posunula. Na druhou stranu se ale…

Není čas ztrácet čas

Evropská komise ve své zprávě ze dne 4. 3. 2024 uvádí, že podle odhadů bude nutné do konce roku…

Odborné školení ve Varšavě

Evropský orgán pro pracovní záležitosti (ELA) uspořádal spolu s CORTE dvoudenní odborný seminář pro…