ÚVOD
Články a zprávy
Zprávy
Aktuality
Pro bezpečnější silnice

Pro bezpečnější silnice

Krajské ředitelství policie kraje Vysočina připravilo ve spolupráci s krajským koordinátorem BESIP pro motoristy ojedinělou preventivní dopravně bezpečnostní akci s názvem „Vysočinou na silnicích bezpečně“. Mediální tváří se v letošním roce stala rodačka z Vysočiny – trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková. Cílem akce je aktivně se podílet na zlepšení technického stavu vozidel před nadcházejícím zimním obdobím a přispět tím také ke snížení negativního vývoje dopravní nehodovosti.

Nad projektem převzal osobní záštitu hejtman kraje Vysočina MUDr. Jiří Běhounek.

Akce se konala v úterý 6. října 2015 na parkovišti u OD Tesco v Jihlavě.

Dopravně bezpečnostní akce měla pomoci řidičům osobních vozidel s přípravou na zimní období. Preventivní akce byla v letošním roce zaměřena především na řidiče seniory, ale zapojit se mohli také ostatní majitelé osobních vozidel z řad široké veřejnosti.


Technický stav svého vozidla si mohli zájemci nechat zdarma zkontrolovat odbornými pracovníky. Jednalo se zejména kontrolu stavu provozních náplní a autobaterie, kontrolu seřízení světlometů, kontrolu stavu tlumičů, pneumatik a kontrolu povinné výbavy vozidla. Majitelé vozidel se navíc dozvěděli více o souvislostech technického stavu vozidla a rizikem dopravní nehody.

V případě zjištěné závady navrhli odborní pracovníci specializovaných firem způsob odstranění nebo řešení daného problému.

Kromě technické kontroly probíhaly další tematické kontroly zaměřené na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Řidiči měli možnost porovnání tachometru svého vozidla s policejním radarem. Vyškolení specialisté krajského pracoviště BESIP vysvětlovali motoristům zásady bezpečného poutání a upevňování zádržných systémů.

Od policistů z oddělení tisku a prevence dostali účastníci preventivní akce reflexní vestu do vozidla a učebnici autoškoly, od BESIP reflexní doplňky.


zdroj:

krajský koordinátor BESIP Milan Stejskal

http://www.policie.cz/clanek/krajske-reditelstvi-policie-kvs-informace-vysocinou-na-silnicich-bezpecne.aspx

Kategorie zpráv a informací

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Karty tachografu pro účely školení

Ministerstvo dopravy, Státní tiskárna cenin a Centrum služeb pro silniční dopravu mají nově…

Dokončení oprav budovy na dětském dopravním hřišti v Kroměříži

Za finančního přispění z dotačního programu Zlínského kraje na Výstavbu a obnovu dětských…

Uzavření STK Trutnov dne 10.3.2022

Centrum služeb pro silniční dopravu nerealizuje v STK, na adrese Mladobucká 483, Trutnov, pouze…

Jak správně přes hranice

Povinné záznamy v tachografu nebo na záznamových listech nejsou úplnou novinkou. Přesto nebude…