ÚVOD
Články a zprávy
Zprávy
Aktuality
Rytíři silnic zahájili sezonu 2016 s BESIP

Rytíři silnic zahájili sezonu 2016 s BESIP

Zahájení motorkářské sezóny pro různá sdružení nebo spolky bývá spojeno s doprovodnými akcemi. Kulturní program ve Zdislavě byl doplněn dopravně preventivním působením BESIP. Krajský koordinátor BESIP pro Liberecký kraj Miroslav Klásek o akci píše:

V sobotní dopoledne 14. května 2016 se malebná obec Zdislava probudila do burácení motorů silných motocyklů jako na motorkářském srazu. Obcí projela nekonečná kolona motorkářů a zastavila se na prostranství před kostelem svatého Jana Křtitele, které zcela zaplnilo 200 motorkářů z různých koutů republiky.

S očekáváním a zvědavostí jindy hluční motorkáři v kožených oblecích zcela zaplnili kapli svatého Jana Křtitele, kde návštěvníky uvítal osobně starosta obce Zdislava, rovněž motorkář a člen spolku Rytíři silnic Zbyněk Fetr. Poté za motorkáře přítomné pozdravila vybraná nejkrásnější motorkářka a bohoslužba mohla začít. Charismatický diákon Bc. Michal Olekšák ve své řeči mimo jiné hovořil o zásadách a hodnotách vzájemného chování a tolerance. Připomenul zásady bezpečného chování všech účastníků silničního provozu a všem popřál mnoho štěstí do sezony 2016 a šťastné kilometry bez nehod a úrazů při jízdách na silných strojích. Následně se všichni sešli na prostranství před kostelem, kde diákon Bc. Michal Olekšák trpělivě se svým košťátkem požehnal všem motorkám i motorářům. Je pravda, že některým řádnou sprškou, ale vždy s jeho pověstným noblesním úsměvem. U preventivního stánku BESIP si motorkáři mohli vyzkoušet test ze zásad bezpečné jízdy a získat reflexní prvky na oblečení, včetně brožur BESIP. Děti si u stanu BESIP vyplňovaly dětské testy, dopravní omalovánky a získávaly dárky od BESIP. Po návštěvě stanoviště BESIP se již skupiny motorkářů vydaly na spanilou jízdu. Jedna část směrem na přírodní skalní útvar známý z Českých pohádek Panská Skála na Práchni a další kolona se vydala malebnou krajinou Ralska na plochu bývalého vojenského letiště, kde si na uzavřené trati bezpečně vyzkoušeli výkon a ovládání svých strojů.

Po návratu do Zdislavy v odpoledních hodinách motorkáři poseděli u stánku BESIP s občerstvením a fandili soutěžícím hasičům, kde jedním z členů soutěžního družstva byl i člen spolku Rytíři silnic Kamil, který ač nevelkého vzrůstu, sbíral zasloužené body a ovace.

Sezona je tedy zahájena a nyní již bude následovat řada akcí, při kterých Rytíři silnic s přáteli navštěvují děti v dětských domovech. Těm přivážejí drobné dárečky, dobrůtky, ale hlavně lásku, štěstí, radost a smích. Hlavní zásadou spanilých jízd je vždy bezpečný a ohleduplný pohyb po silnicích.

Těšíme se na další setkání na akcích BESIP, kde v letní sezoně Rytíři silnic nesmějí chybět.


Kategorie zpráv a informací

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Podvody stále v oblibě

Od února do května tohoto roku jsme při silničních kontrolách odhalili tolik nelegálně upravených…

Karty tachografu pro účely školení

Ministerstvo dopravy, Státní tiskárna cenin a Centrum služeb pro silniční dopravu mají nově…

Dokončení oprav budovy na dětském dopravním hřišti v Kroměříži

Za finančního přispění z dotačního programu Zlínského kraje na Výstavbu a obnovu dětských…

Uzavření STK Trutnov dne 10.3.2022

Centrum služeb pro silniční dopravu nerealizuje v STK, na adrese Mladobucká 483, Trutnov, pouze…