ÚVOD
Články a zprávy
Zprávy
Aktuality
Rytíři silnic zahájili sezonu 2016 s BESIP

Rytíři silnic zahájili sezonu 2016 s BESIP

Zahájení motorkářské sezóny pro různá sdružení nebo spolky bývá spojeno s doprovodnými akcemi. Kulturní program ve Zdislavě byl doplněn dopravně preventivním působením BESIP. Krajský koordinátor BESIP pro Liberecký kraj Miroslav Klásek o akci píše:

V sobotní dopoledne 14. května 2016 se malebná obec Zdislava probudila do burácení motorů silných motocyklů jako na motorkářském srazu. Obcí projela nekonečná kolona motorkářů a zastavila se na prostranství před kostelem svatého Jana Křtitele, které zcela zaplnilo 200 motorkářů z různých koutů republiky.

S očekáváním a zvědavostí jindy hluční motorkáři v kožených oblecích zcela zaplnili kapli svatého Jana Křtitele, kde návštěvníky uvítal osobně starosta obce Zdislava, rovněž motorkář a člen spolku Rytíři silnic Zbyněk Fetr. Poté za motorkáře přítomné pozdravila vybraná nejkrásnější motorkářka a bohoslužba mohla začít. Charismatický diákon Bc. Michal Olekšák ve své řeči mimo jiné hovořil o zásadách a hodnotách vzájemného chování a tolerance. Připomenul zásady bezpečného chování všech účastníků silničního provozu a všem popřál mnoho štěstí do sezony 2016 a šťastné kilometry bez nehod a úrazů při jízdách na silných strojích. Následně se všichni sešli na prostranství před kostelem, kde diákon Bc. Michal Olekšák trpělivě se svým košťátkem požehnal všem motorkám i motorářům. Je pravda, že některým řádnou sprškou, ale vždy s jeho pověstným noblesním úsměvem. U preventivního stánku BESIP si motorkáři mohli vyzkoušet test ze zásad bezpečné jízdy a získat reflexní prvky na oblečení, včetně brožur BESIP. Děti si u stanu BESIP vyplňovaly dětské testy, dopravní omalovánky a získávaly dárky od BESIP. Po návštěvě stanoviště BESIP se již skupiny motorkářů vydaly na spanilou jízdu. Jedna část směrem na přírodní skalní útvar známý z Českých pohádek Panská Skála na Práchni a další kolona se vydala malebnou krajinou Ralska na plochu bývalého vojenského letiště, kde si na uzavřené trati bezpečně vyzkoušeli výkon a ovládání svých strojů.

Po návratu do Zdislavy v odpoledních hodinách motorkáři poseděli u stánku BESIP s občerstvením a fandili soutěžícím hasičům, kde jedním z členů soutěžního družstva byl i člen spolku Rytíři silnic Kamil, který ač nevelkého vzrůstu, sbíral zasloužené body a ovace.

Sezona je tedy zahájena a nyní již bude následovat řada akcí, při kterých Rytíři silnic s přáteli navštěvují děti v dětských domovech. Těm přivážejí drobné dárečky, dobrůtky, ale hlavně lásku, štěstí, radost a smích. Hlavní zásadou spanilých jízd je vždy bezpečný a ohleduplný pohyb po silnicích.

Těšíme se na další setkání na akcích BESIP, kde v letní sezoně Rytíři silnic nesmějí chybět.


Kategorie zpráv a informací

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Tři v jednom

V jednom dni, na jednom kontrolním stanovišti, jeden kontrolor, tři zjištěné manipulace s…

Státní odborný dozor kontroluje také neporušenost tachografů

Tachograf ve vozidle je dlouhodobě považován za klíčový prvek k zajištění věrohodných záznamů dob…

Společná kontrola vysílání pracovníků

Na základě zavedené spolupráce se zahraničními kontrolními orgány proběhly poblíž hraničních…

Nové plomby tachografu

Naši kontroloři, kteří jsou pověřeni výkonem státního odborného dozoru v silniční dopravě, mohou…