ÚVOD
Články a zprávy
Zprávy
Aktuality
BESIP Team v Liberci

BESIP Team v Liberci

Preventivně výchovné aktivity v oblasti bezpečnosti silničního provozu představil BESIP Team na slavnostní akci Den Policie ČR a složek Integrovaného záchranného systému v Liberci. Zprávu o prezentaci BESIP Teamu jsme dostali z krajského koordinačního pracoviště:

Místopředseda senátu parlamentu ČR, hejtman Libereckého kraje, náměstek policejního prezidenta PČR, vysocí představitelé německé i polské policie, krajských ředitelství PČR, armády a složek IZS, významné osobnosti a více než dvě tisícovky návštěvníků se zúčastnily slavnostní akce při příležitosti 25. výročí PČR, Den policie ČR a složek IZS, který se konal dne 21. 6. 2016 na centrálním náměstí Dr. E. Beneše v Liberci. Vyvrcholením slavnosti bylo předání vysokých vyznamenání policistům a představení činnosti složek PČR, IZS a BESIP.

BESIP svou preventivně výchovnou činnost prezentuje pravidelně na společných veřejných akcích a Dnech s PČR a IZS. Na Den PČR a IZS v Liberci však zavítal po několikaleté odmlce, kdy termín konání pravidelně koliduje s termínem celospolečensky významné akce celostátního finále dopravní soutěže mladých cyklistů.

Prezentace činnosti a preventivních kampaní BESIP zaměřených na děti, chodce, cyklisty, řidiče, seniory a ostatní účastníky silničního provozu přilákaly na stanoviště BESIP Teamu celodenní nekonečné zástupy dětí, rodičů i ostatních návštěvníků, kteří využili možností osvěžení pravidel provozu na pozemních komunikacích, získání nových informací i praktické vyzkoušení řady trenažerů a zařízení. Mohli si také pohovořit s pracovníky BESIP o svých poznatcích a zkušenostech. Dostali také různé materiály, brožury nebo reflexní prvky.

„To je dobře, že jste tu, děláte ohromně záslužnou činnost pro bezpečnost, vzdělání a výchovu dětí i dospělých, jsem nadšená z Vaší prezentace a činnosti a jsem Vám za děti vděčná,“ spustila udýchaná a dojatá paní učitelka, která se prodrala obrovským chumlem dětí. Desítky policistů z krajského ředitelství Policie ČR, územních útvarů v Libereckém kraji a představitelů složek IZS, institucí i pedagogů, kteří v Libereckém kraji spolupracují s krajským koordinačním pracovištěm BESIP na preventivně výchovných akcích a dopravní výchově přišly pozdravit, pohovořit si a navštívit prezentaci BESIP Teamu.

Prezentace BESIP Teamu je v Libereckém kraji vždy veřejností vnímána jako vítaná součást veřejných akcí. Prokazuje se odborností, aktuálními informacemi z oblasti bezpečnosti silničního provozu, disponuje bohatým materiálovým a vzdělávacím vybavením. Předvádí kvalifikované prezentace, praktické ukázky a umožňuje vyzkoušení různých simulátorů a trenažerů.

Již v příštích dnech se s BESIP mohou v Libereckém kraji setkat návštěvníci řady preventivních akcí, například Den s PČR a IZS v Železném Brodě dne 28. 6. 2016, Den s PČR a IZS v Jablonci nad Nisou 29. 6. 2016, při preventivní dopravně bezpečnostní akci k ukončení školního roku v České Lípě 30.6.2016, dále pak na zahájení bezpečných prázdnin na Máchově jezeře 2. 7. 2016 a celé prázdniny na letních dětských táborech, cyklostezkách, na silnicích a dalších preventivních bezpečnostních akcích ve spolupráci s městskou policií, PČR a dalšími. 


Kategorie zpráv a informací

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Pravidelné společné kontrolní akce s BALM

Centrum služeb pro silniční dopravu a německý Bundesamt für Logistik un Mobilität prohlubují…

CSPSD se transformuje na INSID

Ve středu 29. května uspořádalo Ministerstvo dopravy setkání s novináři, na kterém ministr dopravy…

Autobusem na letní dovolenou

Těsně před začátkem turistické sezóny se mění některé podmínky pro řidiče v příležitostné osobní…

Manipulací neubývá

Bezpečnost tachografů se za dobu jejich používání výrazně posunula. Na druhou stranu se ale…