ÚVOD
Články a zprávy
Zprávy
Aktuality
BESIP Team v Liberci

BESIP Team v Liberci

Preventivně výchovné aktivity v oblasti bezpečnosti silničního provozu představil BESIP Team na slavnostní akci Den Policie ČR a složek Integrovaného záchranného systému v Liberci. Zprávu o prezentaci BESIP Teamu jsme dostali z krajského koordinačního pracoviště:

Místopředseda senátu parlamentu ČR, hejtman Libereckého kraje, náměstek policejního prezidenta PČR, vysocí představitelé německé i polské policie, krajských ředitelství PČR, armády a složek IZS, významné osobnosti a více než dvě tisícovky návštěvníků se zúčastnily slavnostní akce při příležitosti 25. výročí PČR, Den policie ČR a složek IZS, který se konal dne 21. 6. 2016 na centrálním náměstí Dr. E. Beneše v Liberci. Vyvrcholením slavnosti bylo předání vysokých vyznamenání policistům a představení činnosti složek PČR, IZS a BESIP.

BESIP svou preventivně výchovnou činnost prezentuje pravidelně na společných veřejných akcích a Dnech s PČR a IZS. Na Den PČR a IZS v Liberci však zavítal po několikaleté odmlce, kdy termín konání pravidelně koliduje s termínem celospolečensky významné akce celostátního finále dopravní soutěže mladých cyklistů.

Prezentace činnosti a preventivních kampaní BESIP zaměřených na děti, chodce, cyklisty, řidiče, seniory a ostatní účastníky silničního provozu přilákaly na stanoviště BESIP Teamu celodenní nekonečné zástupy dětí, rodičů i ostatních návštěvníků, kteří využili možností osvěžení pravidel provozu na pozemních komunikacích, získání nových informací i praktické vyzkoušení řady trenažerů a zařízení. Mohli si také pohovořit s pracovníky BESIP o svých poznatcích a zkušenostech. Dostali také různé materiály, brožury nebo reflexní prvky.

„To je dobře, že jste tu, děláte ohromně záslužnou činnost pro bezpečnost, vzdělání a výchovu dětí i dospělých, jsem nadšená z Vaší prezentace a činnosti a jsem Vám za děti vděčná,“ spustila udýchaná a dojatá paní učitelka, která se prodrala obrovským chumlem dětí. Desítky policistů z krajského ředitelství Policie ČR, územních útvarů v Libereckém kraji a představitelů složek IZS, institucí i pedagogů, kteří v Libereckém kraji spolupracují s krajským koordinačním pracovištěm BESIP na preventivně výchovných akcích a dopravní výchově přišly pozdravit, pohovořit si a navštívit prezentaci BESIP Teamu.

Prezentace BESIP Teamu je v Libereckém kraji vždy veřejností vnímána jako vítaná součást veřejných akcí. Prokazuje se odborností, aktuálními informacemi z oblasti bezpečnosti silničního provozu, disponuje bohatým materiálovým a vzdělávacím vybavením. Předvádí kvalifikované prezentace, praktické ukázky a umožňuje vyzkoušení různých simulátorů a trenažerů.

Již v příštích dnech se s BESIP mohou v Libereckém kraji setkat návštěvníci řady preventivních akcí, například Den s PČR a IZS v Železném Brodě dne 28. 6. 2016, Den s PČR a IZS v Jablonci nad Nisou 29. 6. 2016, při preventivní dopravně bezpečnostní akci k ukončení školního roku v České Lípě 30.6.2016, dále pak na zahájení bezpečných prázdnin na Máchově jezeře 2. 7. 2016 a celé prázdniny na letních dětských táborech, cyklostezkách, na silnicích a dalších preventivních bezpečnostních akcích ve spolupráci s městskou policií, PČR a dalšími. 


Kategorie zpráv a informací

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Odborné školení ve Varšavě

Evropský orgán pro pracovní záležitosti (ELA) uspořádal spolu s CORTE dvoudenní odborný seminář pro…

Překračování hranic má svá pravidla, i když vlastně…

Není to tak dávno, co bylo z důvodu potřeby prosazování změn, které přinesl Balíček mobility I,…

Setkání s ministrem dopravy

Do programu letošního výročního setkání mobilních expertních jednotek CSPSD byla zařazena také část…

Uvolnění podmínek pro montáž nových tachografů

Situace na trhu ohledně smart tachografů druhé verze je stále napjatá. Jejich nedostatek je nyní…