ÚVOD
Články a zprávy
Zprávy
Aktuality
BESIP podporuje zázemí dopravní výchovy dětí

BESIP podporuje zázemí dopravní výchovy dětí

Ještě než počasí dovolí praktickou výuku dětí na dopravních hřištích, setkávají se pedagogičtí pracovníci s odborníky BESIP a dalšími subjekty na pravidelných seminářích k dopravní výchově. V pátek 3. února se takové setkání uskutečnilo v Liberci.

Krajský koordinátor BESIP seznámil přítomné mimo jiné se statistickými údaji nehodovosti za loňský rok s přesnějšími údaji o tom, kolika nehod se účastnily děti, nebo které dokonce zavinily. Před nadcházející cyklistickou sezónou se zopakovala pravidla pro jízdu na kole a význam dopravních značek, určených především pro tuto skupinu účastníků silničního provozu.

Učitelé se zajímali nejen o novinky v předpisech, ale diskutovalo se i o principech dopravní výchovy a dalších možnostech pro vzdělávání v této oblasti. Pracovníci BESIP a dalších spolupracujících složek nebo organizací mohou svými poznatky učitelům výrazně pomoci s koncepcí a inovativními prvky ve výuce. S dětmi školního věku se setkávají při dopravně bezpečnostních akcích v reálném prostředí „mimo školu“ a získávají tak více informací o spontánním chování dětí v silničním provozu.

Krajský koordinátor BESIP informoval také o dalších kampaních pro letošní rok a zároveň připomněl stále probíhající bezpečnostní kampaň„Vidíme se“.

Široká diskuse na závěr semináře dokládá, že pedagogičtí pracovníci mají o taková setkání zájem a považují je za velmi přínosná pro svou další práci s dětmi.

Kategorie zpráv a informací

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Tři v jednom

V jednom dni, na jednom kontrolním stanovišti, jeden kontrolor, tři zjištěné manipulace s…

Státní odborný dozor kontroluje také neporušenost tachografů

Tachograf ve vozidle je dlouhodobě považován za klíčový prvek k zajištění věrohodných záznamů dob…

Společná kontrola vysílání pracovníků

Na základě zavedené spolupráce se zahraničními kontrolními orgány proběhly poblíž hraničních…

Nové plomby tachografu

Naši kontroloři, kteří jsou pověřeni výkonem státního odborného dozoru v silniční dopravě, mohou…