ÚVOD
Články a zprávy
Zprávy
Aktuality
Rytířské dopravní BESIP hrátky 2018

Rytířské dopravní BESIP hrátky 2018

V sobotu 28. 7. 2018 se v prostorách autokempu Frýdlant uskutečnil již pátý ročník akce s názvem „Rytířské dopravní BESIP hrátky“. Celá akce je věnována dětem z dětských domovů, a je zaměřena na vzdělávání právě těchto dětí, které nemají rodinné zázemí, s cílem naplnit motto: „ KAŽDÉ DÍTĚ SI ZASLOUŽÍ ZAŽÍT ÚSPĚCH“. BESIP zastupoval vedoucí oddělení BESIP Centra služeb pro silniční dopravu Milan Vaníček, který o záslužné akci také informuje:

Zahájení se již tradičně zhostil Albrecht z Valdštejna se svojí družinou, který v podzámčí Frýdlantského zámku a za krásného slunného počasí zahájil tuto soutěž a přivítal nejen soutěžící z dětských domovů, ale i čestné hosty. Náměstka hejtmana Mgr. Petra Tulpa, starostu Frýdlantu Dana Ramzera a vedoucího odboru dopravní policie krajského ředitelství PČR Liberec plk. Jaroslava Řeháka.

Deset družstev z dětských domovů z celé ČR poté začalo plnit soutěžní úkoly. V průběhu soutěže se střídaly úkoly související s bezpečným chováním v silniční dopravě, ovládáním jízdního kola a poskytováním první pomoci se soutěžními úkoly s pohádkovou tématikou. Přestože bylo velmi horko a účastníci se museli častěji občerstvovat v šenku, plnili všichni soutěžící jednotlivé úkoly se zápalem a bojovností, jak se na rytíře sluší a patří. Na závěr potom všichni účastníci soutěží dostali odměny a dárky a vítězné družstvo z Dětského domova Nepomuk obdrželo velký pohár a rytířský praporec.

Cílem akce je podpora zavádění systému dopravní výchovy v dětských domovech pro znevýhodněné děti, protože děti všeobecně patří mezi nejzranitelnější účastníky silničního provozu. Dětské domovy nedisponují dopravními hřišti a jejich umístění zpravidla neumožňuje pravidelné návštěvy hřišť, tudíž ani systematickou dopravní výchovu. 


Na organizaci a úspěšném průběhu akce se podílelo krajské koordinační pracoviště BESIP Libereckého kraje, ve spolupráci s Policií ČR, městskou policií, skupinou motorkářů Rytíři silnic a městem Frýdlant. Akci významně podpořila i společnost Witte Nejdek.

Největší odměnou všem, kteří se na této akci podíleli, pak byl úsměv na tvářích všech dětí, které alespoň na chvíli zapomněly na svoji složitější životní situaci.

Kategorie zpráv a informací

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Není čas ztrácet čas

Evropská komise ve své zprávě ze dne 4. 3. 2024 uvádí, že podle odhadů bude nutné do konce roku…

Odborné školení ve Varšavě

Evropský orgán pro pracovní záležitosti (ELA) uspořádal spolu s CORTE dvoudenní odborný seminář pro…

Překračování hranic má svá pravidla, i když vlastně…

Není to tak dávno, co bylo z důvodu potřeby prosazování změn, které přinesl Balíček mobility I,…

Setkání s ministrem dopravy

Do programu letošního výročního setkání mobilních expertních jednotek CSPSD byla zařazena také část…