ÚVOD
Články a zprávy
Zprávy
Aktuality
Celostátní finále ve Valašském Meziříčí

Celostátní finále ve Valašském Meziříčí

I tentokrát šlo o dopravní soutěž mladých cyklistů, ale o vítězství se utkaly děti se sluchovým postižením. Finále se konalo ve dnech 26. a 27. září 2019.

Čtyřčlenná družstva z deseti českých a tří slovenských škol soutěžila v pěti disciplínách – jízda podle pravidel silničního provozu na dopravním hřišti, práce s mapou, jízda zručnosti, znalost pravidel provozu a poskytování základní první pomoci.

Perfektní teoretické znalosti a praktické dovednosti předvedly děti právě z Valašského Meziříčí. V kategorii mladších i starších žáků zvítězil domácí soutěžní tým. Vysokou úroveň ve všech disciplínách prokázali také soutěžící z Olomouce a Českých Budějovic. Za vítězným „Valmezem“ obsadili v obou kategoriích střídavě druhé a třetí místo.

Sluchové postižení je pro život jistě nepříjemným hendikepem, ale nevyřazuje děti ani dospělé z účasti na silničním provozu. Speciální pedagogové nejlépe vědí, jak nedostatečný nebo úplně chybějící smysl účinně nahradit a ve spolupráci s odborníky na dopravu dokážou děti připravit (nejen) na soutěž tak, aby jejich pohyb v provozu byl co možná nejbezpečnější. 

Pořadatelům a organizátorům takových soutěží patří velké uznání a poděkování. A samozřejmě také školám, učitelům, pracovníkům BESIP a všem, kteří dětem umožní získat tolik potřebné znalosti, zažít vzrušující atmosféru soutěže a najít si nové kamarády.

Kategorie zpráv a informací

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Tři v jednom

V jednom dni, na jednom kontrolním stanovišti, jeden kontrolor, tři zjištěné manipulace s…

Státní odborný dozor kontroluje také neporušenost tachografů

Tachograf ve vozidle je dlouhodobě považován za klíčový prvek k zajištění věrohodných záznamů dob…

Společná kontrola vysílání pracovníků

Na základě zavedené spolupráce se zahraničními kontrolními orgány proběhly poblíž hraničních…

Nové plomby tachografu

Naši kontroloři, kteří jsou pověřeni výkonem státního odborného dozoru v silniční dopravě, mohou…