ÚVOD
Články a zprávy
Zprávy
Aktuality
Celostátní finále ve Valašském Meziříčí

Celostátní finále ve Valašském Meziříčí

I tentokrát šlo o dopravní soutěž mladých cyklistů, ale o vítězství se utkaly děti se sluchovým postižením. Finále se konalo ve dnech 26. a 27. září 2019.

Čtyřčlenná družstva z deseti českých a tří slovenských škol soutěžila v pěti disciplínách – jízda podle pravidel silničního provozu na dopravním hřišti, práce s mapou, jízda zručnosti, znalost pravidel provozu a poskytování základní první pomoci.

Perfektní teoretické znalosti a praktické dovednosti předvedly děti právě z Valašského Meziříčí. V kategorii mladších i starších žáků zvítězil domácí soutěžní tým. Vysokou úroveň ve všech disciplínách prokázali také soutěžící z Olomouce a Českých Budějovic. Za vítězným „Valmezem“ obsadili v obou kategoriích střídavě druhé a třetí místo.

Sluchové postižení je pro život jistě nepříjemným hendikepem, ale nevyřazuje děti ani dospělé z účasti na silničním provozu. Speciální pedagogové nejlépe vědí, jak nedostatečný nebo úplně chybějící smysl účinně nahradit a ve spolupráci s odborníky na dopravu dokážou děti připravit (nejen) na soutěž tak, aby jejich pohyb v provozu byl co možná nejbezpečnější. 

Pořadatelům a organizátorům takových soutěží patří velké uznání a poděkování. A samozřejmě také školám, učitelům, pracovníkům BESIP a všem, kteří dětem umožní získat tolik potřebné znalosti, zažít vzrušující atmosféru soutěže a najít si nové kamarády.

Kategorie zpráv a informací

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Podvody stále v oblibě

Od února do května tohoto roku jsme při silničních kontrolách odhalili tolik nelegálně upravených…

Karty tachografu pro účely školení

Ministerstvo dopravy, Státní tiskárna cenin a Centrum služeb pro silniční dopravu mají nově…

Dokončení oprav budovy na dětském dopravním hřišti v Kroměříži

Za finančního přispění z dotačního programu Zlínského kraje na Výstavbu a obnovu dětských…

Uzavření STK Trutnov dne 10.3.2022

Centrum služeb pro silniční dopravu nerealizuje v STK, na adrese Mladobucká 483, Trutnov, pouze…