ÚVOD
Články a zprávy
Zprávy
Aktuality
Celostátní finále ve Valašském Meziříčí

Celostátní finále ve Valašském Meziříčí

I tentokrát šlo o dopravní soutěž mladých cyklistů, ale o vítězství se utkaly děti se sluchovým postižením. Finále se konalo ve dnech 26. a 27. září 2019.

Čtyřčlenná družstva z deseti českých a tří slovenských škol soutěžila v pěti disciplínách – jízda podle pravidel silničního provozu na dopravním hřišti, práce s mapou, jízda zručnosti, znalost pravidel provozu a poskytování základní první pomoci.

Perfektní teoretické znalosti a praktické dovednosti předvedly děti právě z Valašského Meziříčí. V kategorii mladších i starších žáků zvítězil domácí soutěžní tým. Vysokou úroveň ve všech disciplínách prokázali také soutěžící z Olomouce a Českých Budějovic. Za vítězným „Valmezem“ obsadili v obou kategoriích střídavě druhé a třetí místo.

Sluchové postižení je pro život jistě nepříjemným hendikepem, ale nevyřazuje děti ani dospělé z účasti na silničním provozu. Speciální pedagogové nejlépe vědí, jak nedostatečný nebo úplně chybějící smysl účinně nahradit a ve spolupráci s odborníky na dopravu dokážou děti připravit (nejen) na soutěž tak, aby jejich pohyb v provozu byl co možná nejbezpečnější. 

Pořadatelům a organizátorům takových soutěží patří velké uznání a poděkování. A samozřejmě také školám, učitelům, pracovníkům BESIP a všem, kteří dětem umožní získat tolik potřebné znalosti, zažít vzrušující atmosféru soutěže a najít si nové kamarády.

Kategorie zpráv a informací

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Není čas ztrácet čas

Evropská komise ve své zprávě ze dne 4. 3. 2024 uvádí, že podle odhadů bude nutné do konce roku…

Odborné školení ve Varšavě

Evropský orgán pro pracovní záležitosti (ELA) uspořádal spolu s CORTE dvoudenní odborný seminář pro…

Překračování hranic má svá pravidla, i když vlastně…

Není to tak dávno, co bylo z důvodu potřeby prosazování změn, které přinesl Balíček mobility I,…

Setkání s ministrem dopravy

Do programu letošního výročního setkání mobilních expertních jednotek CSPSD byla zařazena také část…