ÚVOD
Články a zprávy
Zprávy
Aktuality
Celostátní finále ve Valašském Meziříčí

Celostátní finále ve Valašském Meziříčí

I tentokrát šlo o dopravní soutěž mladých cyklistů, ale o vítězství se utkaly děti se sluchovým postižením. Finále se konalo ve dnech 26. a 27. září 2019.

Čtyřčlenná družstva z deseti českých a tří slovenských škol soutěžila v pěti disciplínách – jízda podle pravidel silničního provozu na dopravním hřišti, práce s mapou, jízda zručnosti, znalost pravidel provozu a poskytování základní první pomoci.

Perfektní teoretické znalosti a praktické dovednosti předvedly děti právě z Valašského Meziříčí. V kategorii mladších i starších žáků zvítězil domácí soutěžní tým. Vysokou úroveň ve všech disciplínách prokázali také soutěžící z Olomouce a Českých Budějovic. Za vítězným „Valmezem“ obsadili v obou kategoriích střídavě druhé a třetí místo.

Sluchové postižení je pro život jistě nepříjemným hendikepem, ale nevyřazuje děti ani dospělé z účasti na silničním provozu. Speciální pedagogové nejlépe vědí, jak nedostatečný nebo úplně chybějící smysl účinně nahradit a ve spolupráci s odborníky na dopravu dokážou děti připravit (nejen) na soutěž tak, aby jejich pohyb v provozu byl co možná nejbezpečnější. 

Pořadatelům a organizátorům takových soutěží patří velké uznání a poděkování. A samozřejmě také školám, učitelům, pracovníkům BESIP a všem, kteří dětem umožní získat tolik potřebné znalosti, zažít vzrušující atmosféru soutěže a najít si nové kamarády.

Kategorie zpráv a informací

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Kontroly tachografů pokračují

Hned druhý týden roku 2021 ukázal, že ani letos to nebude jednoduché. Naše expertní jednotka z…

Aktivity BESIP podporované Zlínským krajem

I přes různé komplikace v podobě pandemie Covid-19 v roce 2020 Centrum služeb pro silniční dopravu…

ADR 2021

Dohoda ADR je v pravidelných dvouletých intervalech aktualizována. V platnost vstupuje vždy k 1.…

Simultánní kontrolní akce v oblasti ADR (SEA)

Současná krize spojená s COVID-19 si vyžádala zrušení organizace tzv. akcí ACE (mezinárodní…