ÚVOD
Články a zprávy
Zprávy
Aktuality
Vítězná družstva jsou z Moravy

Vítězná družstva jsou z Moravy

Celorepublikové finále dopravní soutěže mladých cyklistů se letos uskutečnilo ve dnech 18. až 20. června a po patnácti letech se vrátilo do Liberce. Není bez zajímavosti, že to byl už 40. ročník této soutěže, která v několika disciplínách prověří ty nejlépe připravené. Podrobněji jsme o organizaci, podmínkách a významu soutěže informovali v článku https://www.cspsd.cz/881-dopravni-souteze-prave-probihaji.

Do města pod Ještědem letos přijelo 112 dětí, tedy 14 soutěžních družstev mladších a 14 týmů starších žáků z každého kraje republiky. Konkurence je veliká, všichni jsou ve svém kraji nejlepší. Z pěti soutěžních disciplín nakonec vítězně vyšla obě družstva Základní školy Smetanův okruh z Krnova. Pro družstvo těch mladších soutěž ještě nekončí, budou reprezentovat Českou republiku v Evropské soutěži, která se uskuteční letos v Ženevě.

Soutěž každoročně organizuje Ministerstvo dopravy s dalšími partnery, letos se na přípravě podílel také Liberecký kraj, statutární město Liberec. Velkou zásluhu na úspěšném průběhu má také krajský koordinátor BESIP v tomto kraji, Jan Polák, který zdůrazňuje, že soutěž je součástí komplexní dopravní výchovy dětí.

Vítězům blahopřejeme a děkujeme všem, kteří se na její přípravě a průběhu podíleli.

Kategorie zpráv a informací

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Tři v jednom

V jednom dni, na jednom kontrolním stanovišti, jeden kontrolor, tři zjištěné manipulace s…

Státní odborný dozor kontroluje také neporušenost tachografů

Tachograf ve vozidle je dlouhodobě považován za klíčový prvek k zajištění věrohodných záznamů dob…

Společná kontrola vysílání pracovníků

Na základě zavedené spolupráce se zahraničními kontrolními orgány proběhly poblíž hraničních…

Nové plomby tachografu

Naši kontroloři, kteří jsou pověřeni výkonem státního odborného dozoru v silniční dopravě, mohou…