ÚVOD
Články a zprávy
Zprávy
Aktuality
Vítězná družstva jsou z Moravy

Vítězná družstva jsou z Moravy

Celorepublikové finále dopravní soutěže mladých cyklistů se letos uskutečnilo ve dnech 18. až 20. června a po patnácti letech se vrátilo do Liberce. Není bez zajímavosti, že to byl už 40. ročník této soutěže, která v několika disciplínách prověří ty nejlépe připravené. Podrobněji jsme o organizaci, podmínkách a významu soutěže informovali v článku https://www.cspsd.cz/881-dopravni-souteze-prave-probihaji.

Do města pod Ještědem letos přijelo 112 dětí, tedy 14 soutěžních družstev mladších a 14 týmů starších žáků z každého kraje republiky. Konkurence je veliká, všichni jsou ve svém kraji nejlepší. Z pěti soutěžních disciplín nakonec vítězně vyšla obě družstva Základní školy Smetanův okruh z Krnova. Pro družstvo těch mladších soutěž ještě nekončí, budou reprezentovat Českou republiku v Evropské soutěži, která se uskuteční letos v Ženevě.

Soutěž každoročně organizuje Ministerstvo dopravy s dalšími partnery, letos se na přípravě podílel také Liberecký kraj, statutární město Liberec. Velkou zásluhu na úspěšném průběhu má také krajský koordinátor BESIP v tomto kraji, Jan Polák, který zdůrazňuje, že soutěž je součástí komplexní dopravní výchovy dětí.

Vítězům blahopřejeme a děkujeme všem, kteří se na její přípravě a průběhu podíleli.

Kategorie zpráv a informací

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Aktivity BESIP podporované Zlínským krajem

I přes různé komplikace v podobě pandemie Covid-19 v roce 2020 Centrum služeb pro silniční dopravu…

ADR 2021

Dohoda ADR je v pravidelných dvouletých intervalech aktualizována. V platnost vstupuje vždy k 1.…

Simultánní kontrolní akce v oblasti ADR (SEA)

Současná krize spojená s COVID-19 si vyžádala zrušení organizace tzv. akcí ACE (mezinárodní…

Dálková komunikace s tachografy

Znáte DSRC? Vyhrazená komunikace krátkého dosahu (Dedicated Short Range Communication), jak se…